BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home / Képtár / 2018.12.06. 20 éves a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola

2018.12.06. 20 éves a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola

Szinte hihetetlen! 
Avagy 20 éves lett a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola

Húsz esztendő! Majdnem egy emberöltőnyi idő! Iskolánk 1998-ban abból a célból alakult, hogy zűrzavaros világunkban támogassa a családokat a keresztény nevelésben. Így közvetítse a krisztusi tanítást, és az előírt ismeretanyagot – szeretettel, gyerekcentrikusan – minél magasabb színvonalon adja át.

Húsz esztendővel ezelőtt négy gyermekkel indult útjára a görögkatolikus nevelés-oktatás városunkban, s mára megszázszorozódott ez a létszám. Évről évre növekedett kis közösségünk, s mára terebélyes fává magasodott. Máté apostol így ír erről: „A mennyek országa hasonlít a mustármaghoz, amelyet fogott a gazda és elvetett a kertjében. Ez kisebb minden más magnál. Amikor azonban felnő, nagyobb minden veteménynél, fává terebélyesedik, úgyhogy jönnek az ég madarai, s fészket raknak az ágai között.”
Reméljük, hogy ez a „fészek” a mi iskolánk alapjaira fog épülni, és sok-sok hozzánk járó diák emlékezni fog rá.
És reméljük, emlékezni fognak a 20 éves jubileum alkalmából rendezett gálára azok a gyermekek és felnőttek is, akik részesei voltak ennek az eseménynek.
A nagy nap december 6-án volt, iskolánk névadójának az ünnepnapján.

12 órakor szent liturgiával kezdődött az ünnepünk, melyet különösen emelkedetté tett a nagyszámú papi jelenlét. Fülöp érsek atya a békesség istenéről beszélt, arról, hogy Isten rajtunk, embereken keresztül valósítja meg itt a Földön a Mennyeknek országát. Ezután Kovács Csaba atya köszönetet mondott papvendégeinknek. Az általános iskolában a Bodnár Attila atya által megálmodott kápolna szentelésével folytatódott az egyházi szertartás. Ezt követte az állófogadás, ahol a vendégek jó hangulatú társalgással köszöntötték egymást. A gálaműsort a Muzsika Zeneiskola fuvola kamarazenekara nyitotta meg stílusosan Handel Halleluja kórusával. Szocska Ábel megyéspüspök úr így köszöntötte a 20 éves intézményt: „Ha most gyerek lennék, azt mondanám, egy iskolát kaptam ajándékba.” Gondoskodó szeretetéről biztosította jó kívánságaiban a diákokat és pedagógusokat. Szilárd püspök úr az idei jelmondatról gondolkodott: „Hálát adok neked, Uram.” Jézus figyelmeztetésére utalt, miszerint: kell nekünk ez az iskola. Ezért különösen van okunk hálát adni. Ezáltal megvalósul iskolánk jelmondata akár a világgal szemben is: „Velünk az Isten.” A pedagóguskar magasztos előadását hallhattuk ezután Szabadosné Majoros Gabriella tanárnő irányításával. Ezután az 1. osztályosoknak a Vásárhelyi László Művészeti Iskolával közös produkciója következett Dúdoljunk Jézuskára! címmel. A közönségtől nagy tapsot kaptak kisiskolásaink. A műsor hangulatához illő verset hallhattunk Horváth Tamás 7. b osztályos diák előadásában. Tamás István igazgató úr az évfordulóknak az életünkben betöltött útjelző szerepéről beszélt, majd az 55. zsoltárból idézett: „Bízd gondjaidat az Úrra.” A klarinét kamarazenekarban ezután zenésztanár, növendék együtt muzsikált. Mária-himnuszt, Kodály Zoltán Miatyánkját és Bárdos Lajos Szeretet-himnuszát hallhattuk a Glória Kicsinyek Kórusa ihletett előadásában. Szent Miklós életének egy ismert jelenetét láthattuk a missziós csoport előadásában Matavovszky Györgyné vezetésével. A 4. a osztályosok rendhagyó testnevelési órával szórakoztatták a nézőket. Szabóné Kaluha Anita és Koncsolné Kecskés Katalin tanította be a mulatságos jelenetet. Klasszikus muzsikával folytatódott a műsor: Bach H-moll szvittjét a fuvola kamarazenekar adta elő. Ezután a Mikulás versíró pályázat eredményhirdetésére majd köszönetnyilvánításra került sor.

Dr. Sivadó Csaba az áldás előtt visszatért a szent liturgián elhangzott apostoli levél fő gondolatához:  A békesség Istene szenteljen meg benneteket, hogy tökéletesek legyetek.

Szabóné Sándor Gabriella
magyartanár

Érdekelhet

2019.06.12. Diákönkormányzati nap az Általános Iskolában

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás