BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home / Képtár / 2019.09.02. Tanévnyitó ünnepség

2019.09.02. Tanévnyitó ünnepség

„Egy kenyér, egy test vagyunk” (1Kor 10,7)

Becsengettek a Szent Miklós iskolában.
A napot a diákok, pedagógusok a tanévnyitó ünnepséggel kezdték. A kis diákok bevonulása után Verdes Zsuzsanna tanító köszöntötte az 1. osztályosokat, majd ezt követte három nebuló: Szőke Lili, Szabó- Fige Áron és Gerner Zselyke szavalata.

Sivadó Csaba, a Nyíregyházi Egyházmegye ökonómusa köszöntötte az iskola apraját-nagyját Szocska A. Ábel püspök atya képviseletében. Beszédében arra buzdította a gyermekeket, hogy legyenek új álmaik, céljaik és higgyenek abban, hogy a Jóisten melléjük fog szegődni, segíti őket jó terveik megvalósulásában.

Tamás István, iskolánk igazgatója köszöntő beszédével megnyitotta a 2019/2020-as tanévet, egyben ő is fontosnak tartotta kiemelni, hogy az álmaink ne maradjanak álmok, hanem váljanak valósággá, törekedjék mindenki azok megvalósítására.

Iskolánk növendéke, Szolyka Levente klarinéton szólaltatta meg Bach Ária című művét, melyet zongorán kísért Pelyhe Zsuzsa tanárnő.

Az általános iskola lelki igazgatója, Kovács Csaba atya az idei jelmondatunkról beszélt az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszushoz kapcsolódva. Hangsúlyozta, hogy legyünk egy kenyér, egy test, legyünk összetartó, megtartó közösség.

A tanévnyitó Szent Liturgiát Grunda János, a Nyíregyházi Egyházmegye oktatási referense celebrálta, majd a szertartás végén mindenkit megáldott János és Csaba atya.

Köszönjük a tanévnyitót szervező Molnár Zoltánné Szilágyi Zsuzsának és Mátyás Kingának a szép ünnepséget.

Áldott új tanévet mindenkinek!

Szikora Csilla tanítónő, fotó: Vajdicsné Keczán Ibolya

Érdekelhet

2020.06.19. Ballagás az Általános Iskolában

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás