BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home / Hitélet / 2019.09.28. “Egy kenyér, egy test vagyunk” – zarándoklat Máriapócsra

2019.09.28. “Egy kenyér, egy test vagyunk” – zarándoklat Máriapócsra

Nyíregyházi Esperesi Kerület és a Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium közös zarándoklata

Tavaly 20 éves évfordulóját ünnepelte a Szent Miklós Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, s az akkori tanév elején egy hálaadó zarándoklattal köszöntük meg intézményünket a Jóistennek és az Istenszülőnek. A jelenlévő családok részéről már akkor felmerült az ötlet, hogy szokássá kellene érlelni ezt a találkozást, amikor szülők, tanárok, gyermekek és fiatalok az iskola falain kívül is együtt járhatják közös útjukat.
Az idei zarándoklat azonban szintén új különlegességgel bírt: a gyermekeinket adó egyházközségekkel, azaz a nyíregyházi esperesi kerület közösségeivel együtt szerveztük és jártuk végig a Máriapócsra vezető zarándokutat. Így valósult meg lelki síkon is az a gyakorlati tény, hogy intézményünk és a nyíregyházi egyházközségek szétválaszthatatlanok. „Egy kenyér, egy test vagyunk” – iskolánk idei jelmondatát (1Kor 10,17) a saját bőrünkön éreztük megvalósulni: a meghitt beszélgetések, találkozások, a közös kereszthordozás fáradalma, egymás szeretetteljes segítése volt az, mely valóban egy testté formált minket, egy igazi zarándokcsapattá tette a több, mint száz zarándokot.

Adja a Jóisten, hogy közösségeink együtt is tovább erősödjenek az Isten dicsőségére és Görögkatolikus Egyházunk javára!

 

Érdekelhet

2020.06.19. Ballagás az Általános Iskolában

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás