BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home / Képtár / 2019.11.21-22-én Megrendezett idegen nyelvi szavalóverseny

2019.11.21-22-én Megrendezett idegen nyelvi szavalóverseny

A megkezdett hagyományt folytatva idén is megrendezésre került az idegen nyelvi szavalóverseny 2019. november 21-én csütörtökön. Két korcsoport számos diákja az ötödik-hatodik osztályból, illetve a gimnáziumi osztályokból vállalta a szereplést német illetve angol nyelven.

Az esős, borongós délutánba derűt és fényt hozott a diákok színvonalas előadása. Nehéz dolga volt a zsűrinek, sok esetben csak hajszálnyi különbségek alakultak ki, így több eseteben megosztott helyezések születtek. Öröm volt hallani a költeményeket diákjaink tolmácsolásában, akik a mai felgyorsult világban egy kihalóban lévő műfajt tartanak életben és mutatnak példát diáktársaiknak.

Az idegen nyelvi munkaközösség tovább halad a megkezdett úton, motiválva tanulóinkat az olvasás és az irodalom szeretetére, remélve, hogy jövőre még többen vállalják a szereplést.

Az angolos tanulók közül az első korcsoport helyezettjei:

 1. Hadobás Levente 6.a  és  Berencsi Gréta 6.a
 2. Szabolcsi Boróka 5. a   és  Gyurkovics Kira 5. b
 3. Ladányi Alexa 5. a

a gimnáziumi  korcsoport helyezettjei:

 1. Tóth Eszter 11. a
 2. Juhász Mihály 9. b
 3. Bodnár Virág 9. a  és Sánta Gréta 10.a

A német nyelvi szavalóverseny eredménye (2019.11.22.)

5.– 6. korcsoport:

 1. Grósz Péter
 2. Uray Benedek
 3. Spinyhért Viktória és Toka Márta

7.-8. korcsoport:

 1. Fesztóry Marcel
 2. Horváth Gréta
 3. Szilvási Róza

gimnáziumi korcsoport:

 1. Ádám Tibor
 2. Kunkli Fanni

 

A helyezetteknek és minden résztvevőnek gratulálunk.
Bánfi Dávid

 

Érdekelhet

Világjáró földrajzverseny

Eredményt hirdettek a Világjáró országos földrajz levelezőversenyen, amelyen 2-3 fős középiskolai csapatok indulhattak. Ebben a ...

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás