BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home / Rákóczi szövetség / Összetartozás napja Nagyváradon

Összetartozás napja Nagyváradon

rakoczi_szov_002

A Rákóczi Szövetség megalakulását követően pályázatot nyújtottunk be a Diákutaztatási Program keretében és az Összetartozás napja alkalmából Nagyváradra utazhattunk a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumba, ahol együtt emlékezhettünk, a Trianoni Békekötés következményeire. Vince Zsolt, a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum történelemtanára vezetésével a Szent László Bazilikát, Szent László Hermáját, és a Bazilika egyházi kincseit kerestük fel. A Bazilikában közösen imádkozunk a hazáért, a nemzetért. Utunk következő állomása a Nagyváradi Vár volt, ahol annak történetével ismerkedtünk. Nagyon emlékezetes és tanulságos napot töltöttünk együtt.

Smidné Hetey Rita
a Rákóczi Szövetség elnöke

Első utunk a Rákóczi Szövetséggel

rakoczi_szov_003

Május közepén alakult meg iskolánkban a Rákóczi Szövetség helyi szervezete, melyben osztályunk aktívan részt vállalt. (12. oszt.) Közülünk választották az alelnököt Botos Eszter személyében. Igyekeztünk kihasználni a pályázati lehetőségeket és az Összetartozás napja alkalmából, (Jún. 4.) június 8-án ellátogattunk Nagyváradra. A határon túli magyar lakta területen felkerestük a Szent László Líceumot, ahol együtt emlékeztünk a trianoni békekötésre, annak hosszú és rövidtávú következményeire. Az ottani gimnázium diákjai zenés, verses összeállítást adtak elő, a mi iskolánkból pedig Bánszki Gabriella, Barkó Dorina, és Orbán Judit szavalta el Wass Albert : A kő marad című versét. Mindkét produkció nagyon mélyen megérintett minket, síri csendben hallgattuk és utána alig tudtunk megszólalni annyira a hatása alá kerültünk. Rövid ismerkedés után a Bazilikába indultunk, ahol Szent László hermáját tekintettük meg és más kincseket is bemutattak nekünk. Ezután a várba sétáltunk el, ahol éppen helyreállítás folyt, de hallhattunk egy előadást, prezentációt a vár történetéről és a helyreállítás fázisairól. Az építkezés miatt teljesen nem látogattuk végig a termeket, de a már felújított helyiségekbe benézhettünk. Reméljük, amikor teljesen elkészül, akkor újra ellátogathatunk ide.
Hazafelé megálltunk egy Kaufland áruháznál, kis apróságokat vásárolni. Nagyon jól éreztük magunkat és várjuk a következő utazást!

Bánszki Gabriella 12. oszt.

Érdekelhet

SZERESSÜK VISSZA MAGYARORSZÁGOT! – Trianon 100. évfordulója – pályázat

A Rákóczi Szövetség Nyíregyházi szervezetei közül a Szent Imre Gimnázium által meghirdetett vers mondó és ...

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás